SESIUNEA DE COMUNICĂRI ȘTIINȚIFICE STUDENȚEȘTI – 7 aprilie 2023

Motto: “Nu crede fără a cerceta!”

INVITAȚIE LA

SESIUNEA DE COMUNICĂRI ȘTIINȚIFICE STUDENȚEȘTI

7 aprilie, 2023 eveniment organizat în cadrul manifestărilor ASE 110

Invităm comunitatea studenților din Facultatea de Relații Economice Internaționale să participe la ediția din acest an a Sesiunii de Comunicări Științifice Studențești care va avea loc în zilele de 7 aprilie 2023. Secțiunile propuse în acest an vor fi:

1. Economie Internațională (licență)
  2. Afaceri Internaționale (licență)
  3. Economie și Afaceri Internaționale (masterat)
  4. Business and Cultural Studies (ciclul licență și master)
  5. Celebrating Lewis Carroll: Alice’s Adventures in the Wonderland (ciclul licență și master)
  6. Cultură și civilizație francofonă (ciclul licență)
  7. Cultură și civilizație germană (ciclul licență)
  8. Cultură și civilizație italiană (ciclul licență)
  9. Cultură și civilizație japoneză (ciclul licență)
  10. Cultură și civilizație românească în context internațional (ciclul licență)
  11. Cultură și civilizație spaniolă și latino-americană (ciclul licență)
  12. Concursul profesional francofon Junior comercial (ciclul licență

Calendarul evenimentului:
     – Perioada pentru trimiterea titlului și abstractului: 6 – 20 martie 2023 (prin formularul de mai jos)
     – Termen limită pentru trimiterea lucrării finale: 5 aprilie 2023 (pe mailurile indicate)

Pentru secțiunile 1-3, titlul și abstractul se vor înscrie până la data limită (20 martie 2023) completând următorul formular de înscriere online: https://forms.gle/X4Bd8XqSvh9rEtGz5
Pentru secțiunile 4-12, titlul și abstractul se vor înscrie până la data limită (20 martie 2023) completând formularul de înscriere disponibil de la profesorul coordonator.

Lucrarea se va trimite pe următoarele adrese de email până la data limită de 5 aprilie 2023 (lucrările trimise după această dată limită nu vor fi luate în considerare pentru prezentarea finală):

sesiunestudrei@gmail.com pentru secțiunile 1-3 de mai sus
 sesiunestudenti.dlmca@gmail.com pentru secțiunile 4-12 de mai sus

IMPORTANT: Lucrările vor fi redactate în formatul ce poate fi descărcat de aici:

Vă așteptăm cu premii atractive și cu numeroase oportunități de publicare a lucrărilor dumneavoastră în jurnalele academice asociate facultății noastre!