Concurs L'Oreal Brandstorm 2017

Tags: Concurs LOreal

Știai că  L'Oreal  organizează Brandstorm de peste 25 de ani?

Facultatea noastră este partener, iar în 2016, echipa de la REI formată din studenții Nicolae Mogoș, Lidia Plescan și Claudiu Ronțiu a câștigat competiția la nivel național și a reprezentat România la etapa finală de la Paris.

Anul acesta aveți din nou ocazia de a participa. Mai jos regăsiți detaliile și termenele limită.

-          26 Februarie 2017 – deadline înscrieri echipe (3 membri – de la orice universitate, în orice an de studiu licență sau master) (Updated deadline).

-          10 Martie 2017 – deadline pentru uploadarea prezentării în Powerpoint a  ideii/ideilor inovatoare. PPT-ul va conține 3 slide-uri, sau 6 slide-uri în cazul care studentii  aleg să participe la ambele misiuni BRAND si TECH.

-          17 Martie 2017 – Pre-selecția Națională

-          13 Aprilie 2017 – Finala Națională (în cadrul căreia echipele finaliste își prezintă proiectul complet)

-          17 Mai  2017– Finala Regională

-          15 Iunie  2017 Finala Internațională la Paris